اخبار و مقالات

  • خانه
  • بلاگ
  • فریموورک های مورد استفاده در «راهبرد»
جمعه, 15 اسفند 1393 ساعت 22:44

فریموورک های مورد استفاده در «راهبرد»

در طراحی و تولید نرم افزارهای تحت وب همانند طراحی سایت های اینترنتی، ابزارهای مختلفی با کاربردهای گوناگون وجود دارند. یک فریموورک در واقع مجموعه ای از کتابخانه ها و فایل های کمکی هستند که علاوه بر تسریع در توسعه و پیاده سازی نرم افزار، در نهایت منجر به نرم افزاری با کد یکنواخت و استاندارد و قابل توسعه می شوند.

«راهبرد» برای توسعه نرم افزارهای تحت وب از زبان های برنامه نوسی PHP و زبان های زیرمجموعه دات نت مانند  C# استفاده می کند. خوشبختانه فریموورک های رایگان و مفیدی برای هر دو گروه وجود دارد و البته بسترهای موجود برای زبان PHP به دلیل ماهیت سورس باز بودن، بسیار بیشتر از بسترهای مبتنی بر دات نت است.

«راهبرد» از بین بسترهای نرم افزاری مختلف در جهت یکنواخت سازی مراحل طراحی و توسعه نرم افزارها به شرح زیر از فریموورکهای نرم افزاری استفاده خواهد کرد:

- از تاریخ ۹۴/۱/۱ فریموورک کدایگنایتر (Codeigniter) به عنوان بستر پیشفرض برای ادامه توسعه قسمت های جدید از نرم افزارهای جدید، همچنان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

- فریموورک های Laravel , CakePhp , FuelPhp به صورت آزمایشی برای پیاده سازی پروژهای جدید با اندازه کوچک مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا در حین استفاده، نحوه کاربرد به صورت تیمی و همچنین کارآیی آنها، مورد بررسی بیشتر قرار گیرند.

- اولویت «راهبرد» توسعه سیستم مدیریت محتوای پیش فرض یا انتخاب یک starter kit بر اساس کی از فریموورک های فوق خواهد بود تا در کنار نرم افزارهای مدیریت محتوای موجود، از نرم افزار توسعه یافته استفاده شود. برای طراحی سایت های اینترنتی همچنان سیستم مدیریت جوملا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

 

خواندن 711 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 11:35
محتوای بیشتر در این بخش: کدایگنایتر در ۱۰ ماه »