اخبار و مقالات

شنبه, 15 اسفند 1394 ساعت 11:43

سال ۹۴ در یک نگاه

تعطیلات اول سال فرصت مناسبی هست به مرور سالی که گذشت بپردازیم. سال ۹۴، همراه با تغییرات مختلفی برای «توسعه خدمات فناوری راهبرد» بود. اولین چالش در ابتدای سال ۹۴ تصمیم گیری برای انتخاب فریموورک جدید برای توسعه نرم افزارهای تحت وب بود.

جوملا با تمام توانمندی در ساخت و پیاده سازی انواع وب سایت های اینترنتی، هنوز تا رسیدن به یک ابزار آسان و کامل به عنوان یک ابزار توسعه نرم افزارهای تحت وب فاصله دارد، هرچند فریموورک جوملا کامپوننت های فوق العاده ای برای توسعه انواع افزونه ها برای سایت های جوملا را ارایه می دهد. در نهایت پس از مقایسه اولیه بین فریموورک های موجود برای PHP، کدایگنایتر به عنوان بستر اصلی برای توسعه نرم افزارهای تحت وب در راهبرد، انتخاب شد. انتخابی که شاید زودتر اتخاذ می شد. پس از اجرای موفق چندین پروژه با استفاده از Codeigniter، امیدواریم در سال ۹۵ نیز با استفاده از قدت و انعطاف پذیری فوق العاده این فریموورک، پروژهای بیشتری را با این ابزار، پیاده سازی کنیم.

تغییر بعدی که در سال ۹۴ آغاز شد و البته همچنان ادامه دارد، استفاده از یک سیستم مدیریت محتوای جدید به جای جوملا برای ایجاد وب سایت های شرکتی و اطلاع رسانی بود. جوملا یکی از پربرکاربردترین سیستم های مدیریت محتوای است و پیدا کردن ابزاری که با همان توانایی و سادگی بتواند انواع مختلفی از سایت های اینترنتی را اجرا کند، کاری بس سخت خواهد بود. وردپرس و دروپال و توسعه سیستم مدیریت محتوای اختصاصی از جمله گزینه های قابل بررسی بودند.

ورودپرس در عین دارا بودن توانایی های بسیار، باید اعتراف کنیم هنوز از برخی توانایی های جوملا محروم است و دورپال هم هر چند واقعا قدرتمند و پایدار هست ولی پیچیدگی بیشتری نسبت به جوملا و وردپرس دارد و توسعه سیستم اختصاصی هم به دلیل نیاز به تهیه برنامه مشخص از اهداف و امکانات مورد نیاز، به عنوان برنامه جانبی برای سال ۹۵، در نظر گرفته شد. جوملا،‌سیستم مدیریت محتوای محبوب و قدرتمندی است که امیدواریم بتوانیم در سایت های شرکتی و اطلاع رسانی همچنان از این سیستم قوی استفاده کنیم.

خوشبختانه انتخاب های بسیاری برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی وجود دارد. یکی از این گزینه ها، سیستم فروشگاه ساز اپن کارت است که در عین سادگی امکانات مورد نیاز برای ایجاد فروشگاه های اینترنتی کوچک و متوسط را فراهم می کند. سال ۹۴ همراه با راه اندازی فروشگا های اینترنتی با این سیستم فروشگاه ساز بود و امیدواریم سایت های فروشگاهی باقی مانده از سال های قبل را با انتقال به این سیستم فروشگاه ساز، پربارتر و کاربردی تر کنیم.

باعث افتخار ما بود که در سال ۹۴ با شرکت ها و موسسات مختلفی در توسعه نرم افزارها و وب سایت های مختلفی همکاری داشتیم و امیدواریم با بهبود خدمات و محصولات در سال ۹۵، رضایت بیش از پیش شرکت ها و همکاران طرف قرارداد را فراهم کنیم.

 

طراحی وب سایت در تبریز  طراحی وب سایت در تبریز طراحی وب سایت در تبریز طراحی وب سایت در تبریز طراحی وب سایت در تبریز طراحی وب سایت در تبریز طراحی وب سایت در تبریز

 

پروژه های پیش رو در سال ۹۵ :

- کاپالوگ

- برناد

- توسعه نرم افزار مدیریت حمل و نقل کاروان

- همکاری با مدیریت وب سایت بهارخواب برای توسعه وب سایت مشاور املاک آنلاین بهارخواب

- توسعه نرم افزار آنلاین تاباک برای ارایه نخسه توسعه یافته ،‌با نام «زلال»

- توسعه نرم افزارهای کاربردی موبایل

خواندن 660 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 11:51