اخبار و مقالات

  • خانه
  • بلاگ
  • چاپچی : نرم افزار ثبت و مدیریت آنلاین سفارشات چاپ
دوشنبه, 03 آبان 1395 ساعت 11:59

چاپچی : نرم افزار ثبت و مدیریت آنلاین سفارشات چاپ

چاپچی یک نرم افزار کاملا تحت وب برای مدیریت سفارشات چاپ انواع کاتالوگ، سربرگ ، پاکت و ... است. این نرم افزار با محیط ساده و کاربرپسند خود، امکان مدیریت آسان سفارشات دریافتی چاپخانه ها، انتشارات یا کانون های تبلیغاتی و یا سایر موسسات و افراد فعال در زمینه چاپ را فراهم می آورد. به این صورت که مشتری یا درخواست کننده می تواند در هر لحظه به لیست قیمت مربوط به چاپ انواع محصولات در تیراژها و جنس های مختلف دسترسی پیدا کند و قبل از سفارش، با تعیین نوع و جنس محصول، تیراژ مورد نظر برای چاپ،‌فاکتور اولیه سفارش خود را دریافت کرد، در صورت تمایل سفارش خود را همراه با تمام جزییات مورد نیاز ثبت نموده و به صورت آنلاین هزینه سفارش را پرداخت کرده و در هر لحظه از آخرین وضعیت سفارشات خود مطلع شود.

بخش کاربران /مشتری : هر کاربر قبل از ارسال سفارش جدید یا مشاهده سوابق مربوط به سفارشات خود باید در سایت لاگین کند.

 

در صورتی که کاربر هنوز دارای حساب کاربری نباشد، باید ابتدا با وارد کردن نام و سایر اطلاعات، در سامانه عضو شود.

 

 

کاربر می تواند لیست قیمت برای هر نوع محصول را مشاهده کند.

 

 

مشتری می تواند از قسمت پروافیل خود، سفارش جدیدی ثبت کند:

 

 

 

 

 

 مشتری می تواند لیست سفارشات قبلی خود و همچنین وضعیت هر یک را ملاحظه کند.

 

 

 

بخش مدیریت : قسمت مدیریت نرم افزار چاپچی، ابزارهای لازم برای مدیریت سفارشات ثبت شده را برای مدیر فراهم می آورد. چاپچی برای ارتقای امنیت سامانه از دو صفحه ورود برای کاربران عادی/مشتریان و مدیریت استفده می کند.

 

 

کنترل پنل در نظر گرفته شده برای مدیر شامل لینک های مورد نیاز برای دسترسی به بخش های مختلف سامانه است:

 

 

مدیر می تواند از طریق لینک «مدیریت کاربران» به لیست کلیه کاربران سامانه دسترسی داشته باشد، کاربر جدیدی در سامانه تعریف کرده یا اطلاعات هر یک از کاربران را ویرایش کند:

 

 

 

در نرم افزار چاپچی به صورت پیش فرض اطلاعات مربوط به اقلام روتین مانند انواع کارت ویزیت یا پاکت و سررسید، تعریف شده است اما مدیریت می تواند بسته به نیاز خود اقلام جدیدی را به لیست محصولات خود اضافه کند:

 

 

نرم افزار چاپچی، اطلاعات مورد نیاز هر یک از مشتریان را برای استفاده های بعدی ذخیره و نگه داری می کند، مدیر سامانه می تواند این اطلاعات را مشاهده کرده و یا اطلاعات مشتری جدید را وارد سامانه کند:

 

 

 

تمام سفارشات چاپ مراحل گوناگونی مانند ثبت اولیه و تایید و پرداخت بانکی، یا چاپ و بسته بندی و ... را تا تکمیل شدن یا لغو شدن، پشت سر می گذارند، در سامانه چاپچی، لیست سفارش در هر یک از این مراحل به آسانی قابل دستیابی و مشاهده است. مدیر می تواند با استفاده از لینک های متصل به هر یک از این مراحل، در ستون سمت راست، لیست و وضعیت و سایر اطلاعات هر یک از سفارشات را ملاحظه کند:

 

 

 

 و در صورت نیاز از جزییات هر یک از سفارشات پرینت گرفته یا به صورت فایل های پی دی اف، بر روی کامپیوتر یا سی دی،‌نسخه های پشتیبان تهیه و نگه داری کند:

 

 

* نسخه اولیه چاپچی توسط شرکت ایده سازان نرم افزار تبریز در سال ۹۱ به سفارش مجموعه چاپ عافیت، تهیه شده و به مرور بخش و قابلیت های جدیدتر به این نرم افزار افزوده شد. نخسه کنونی چاپچی با استفاده از فناوری دات نت ماکروسافت مجددا بازنوسی شد تا در عین ارایه بخش های نسخه های قبلی از نظر سرعت اجرا و محیط کاربری بهبود داده شود.

خواندن 864 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 12:15
محتوای بیشتر در این بخش: « نرم افزارهای تحت وب notopost چیست؟ »