اخبار و مقالات

جمعه, 15 ارديبهشت 1396 ساعت 11:41

معرفی notopost

notopost یک نرم افزار تحت وب است که با استفاده از توابع استاندارد تلگرام، فرایند به روز رسانی کانال های تلگرامی را فوق العاده آسان و لذت بخش می کند. برای استفاده از این سرویس کافیست یکبار اطلاعات کانال تلگرامی مورد نظر شامل اطلاعاتی همچون نام کانال، حداکثر تعداد مطالب در بازه‌های زمانی، و کمترین و بیشتر فاصله زمانی تصادفی برای ارسال یک محتوا، در آن وارد شود تا پس از آن، notopost به صورت خودکار اقدام به به روز رسانی کانال تلگرام کند.

سهولت استفاده برای هر طیفی از کاربران یکی از خصوصیاتی بوده است که در طراحی notopost همواره در نظر گرفته شده است. برای شروع کار ابتدا باید وارد قسمت مدیریت notopost شوید. اطلاعات این قسمت پس از پیکربندی notopost در اختیار مدیریت کانال قرار خواهد گرفت:

پس از ورود به قسمت مدیریت از طریق منوی «پست‌ها» به لیست مطالب ارسال شده یا در لیست انتظار برای ارسال در زمان مقرر، دسترسی خواهید داشت:

لیست مطالب در انتظار برای ارسال خودکار به کانال تلگرام

در این لیست تاریخ ثبت مطلب در سامانه، تاریخ و زمان ارسال بعدی مطلب، تعداد ارسالهای انجام گرفته هر مطلب و خلاصه ای از متن قابل مشاهده است. در صورتی که مطلب خاصی باید از سامانه حذف شود با استفاده از گزینه «حذف» امکان حذف هر کدام از مطالب وجود خواهد داشت. کافیست روی گزینه «حذف» کلیک کنید تا آن مطلب از سامانه حذف شود. بدیهی است با حذف یک مطلب از notopost، آن مطلب در اینده توسط سامانه ارسال نخواهد شد ولی ارسال های انجام گرفته روی کانال همچنان باقی مانده و برای کاربران کانال قابل مشاهده خواهند بود.

در صورتی که بخواهید یکی از مطالب قبلی را ویرایش کنید یا اطلاعات کاملی درمورد آن مشاهده کنید، روی گزینه «مشاهده/ویرایش» در مقابل آن کلیک کنید:

 مشاهده یا ویرایش مطالب برای ارسال خودکار در تلگرام

در فرم جدید، اطلاعات تکمیلی در مورد پست را مشاهده خواهید کرد. اولین فیلد، فیلد شناسه مطلب یا همان شماره مطلب است که از عدد یک شروع شده و برای هر مطلب جدید یک شماره جدید اختصاص داده می شود.  فیلد دوم، تعداد ارسال های انجام گرفته برای مطلب را نمایش می دهد. در صورتی که این مقدار برای مطلبی، عدد صفر باشد به معنی این است که این مطلب تا به حال در کانال تلگرامی ارسال نشده شده است.

فیلد سوم، تعداد دفعات مورد نظر برای ارسال مطلب را نشان می دهد و می توانید هر عددی بین یک تا ۱۰۰۰ یا حتی بیشتر را در ان وارد کنید. notopost در بار در صورتی که تعداد دفعات ارسال شده مطلب کمتر از این مقدار باشد، اقدام به ارسال مطلب بر روی کانال تلگرامی می کند. برای مثال فرض کنید برای یک مطلب، عدد ۵ را در این فیلد وارد کرده باشید. هر بار که notopost بخواهد این مطلب را منتشر کند بررسی می کند که این مطلب قبلا چند بار منتشر شده است. اگر تعداد دفعات قبلی ارسال شده کمتر از ۵ باشد، ان مطلب را مجدد بر روی شبکه ارسال می کند در غیر این صورت از آن مطلب چشم پوشی کرده و ان را ارسال نمی کند.

فیلد چهارم، تاریخی که مطلب در سامانه ثبت شده است را نمایش می دهد و فیلد بلافاصله بعد از ان، تاریخ و زمان آخرین ارسال انجام گرفته برای مطلب را نمایش می دهد. فیلد بعدی شامل تاریخی است که مطلب مجددا (یا برای اولین بار) بر روی کانال ارسال خواهد شد. در صورتی که بخواهید مطلب در تاریخ دیگری به جز تاریخ نشان داده شده ارسال شود، می توانید این فیلد را ویرایش کرده و تاریخ جدید را ثبت کنید. notopost به صورت خودکار این مطلب را در تاریخ مشخص شده ارسال خواهد کرد.

فیلد بعدی، فیلد مربوط به متن است. در این فیلد می توانید متن مورد نظر خود را وارد کنید. متن شما می تواند شامل نوشتار یا ایموجی یا حتی ادرس کانالتان باشد. فقط دقت داشته باشید که هر متن تلگرام دارای یک محدودیت در تعداد کاراکترها است که متن شما باید حداکثر شامل این تعداد کاراکتر باشد. تعداد کاراکترهای باقی مانده (قابل استفاده) برای طول متن وارد شده در زیر همان فیلد نمایش داده می شود.

البته ممکن است مطلب مورد نظر شما شامل تصویر هم باشد. در این صورت کافیست با استفاده از اخرین فیلد، تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید در غیر این صورت و در حالتی که مطلب شما فقط شامل نوشته (متن) است، از این فیلد چشم پوشی کنید و در پایین صفحه بر روی کلید «ثبت و ذخیره» کلیک کنید.

تبریک! مطلب شما در notopost ثبت شد و در زمان مقرر ارسال خواهد شد، شما می توانید به کار دیگری بپردازید یا اینکه مطلب جدیدی برای ارسال خودکار در notopost ثبت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد notopost با ما تماس بگیرید یا از طریق شماره تلگرامی 09145825591 یا ادرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در ارتباط باشید.

برای مشاهده نحوه کارکرد notopost برای به روز رسانی خودکار کانال‌های تلگرامی لطفا از از کانال های «خندیدن خوب است» و «صنایع چرم سی سی» دیدن فرمایید.

 

 

خواندن 709 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 15 ارديبهشت 1396 ساعت 12:59

موارد مرتبط